Wyślij wianek na konkurs!

Wianki są nieodłącznym elementem słowiańskiej kultury. Jednym z tych najpiękniejszych. Jeszcze do środy, 20 kwietnia, trwa powiatowy konkurs na najpiękniejszy wianek wiosenny.  

Kultywowanie tradycji wiosennych, rozwijanie i promowanie talentów plastycznych, kształtowanie wyobraźni i inwencji twórczej dzieci, młodzieży oraz dorosłych, kształcenie umiejętności posługiwania się różnymi technikami artystycznymi oraz integracja społeczności lokalnej – to cele powiatowego konkursu “Najpiękniejszy wianek wiosenny” organizowanego przez MDK w Trzciance oraz MCK w Czarnkowie.

Technika wykonania prac jest dowolna. Prace mogą być z materiałów naturalnych (kwiaty, rośliny, materiał przyrodniczy), z ręcznie robionych elementów z materiałów sztucznych (papier, krepina, wstążeczki i inne materiały trwałe), z materiałów sztucznych i tworzyw naturalnych oraz tradycyjnych i nowatorskich form zdobniczych. Format pracy dowolny. Należy tylko zachować formę wianka.  

Patronat nad konkursem objęło Starostwo Powiatowe w Czarnkowie. W konkursie mogą uczestniczyć szkoły i instytucje edukacyjne (domy kultury, biblioteki, kluby, koła gospodyń i inne grupy formalne) z terenu powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego. Prace będą oceniane w czterech kategoriach: I kategoria – uczniowie klas I-III ze szkół podstawowych, II kategoria – uczniowie klas IV-VIII ze szkół podstawowych, III kategoria – uczniowie szkół ponadpodstawowych IV kategoria – osoby dorosłe. Termin składania prac w MDK w Trzciance i w MCK w Czarnkowie mija 20 kwietnia. Wianki z żywych kwiatów należy dostarczyć ostatniego dnia.  

Wręczenie nagród odbędzie się 24 kwietnia podczas AgroTargów z Rodziną.