Wyspa po rewitalizacji wygląda pięknie!

Zakończone zostały prace rewitalizacyjne w Parku na Wyspie. W poniedziałek, 18 maja teren został udostępniony mieszkańcom. Prezentuje się pięknie! Jest nowy ring pieszo-rowerowy, który otacza wyspę. Hitem jednak jest wiszący most, który robi ogromne wrażenie. W przyszłym roku z kolei otwarta zostanie skateplaza po drugiej stronie Gwdy, które jak zapewnia prezydent Piotr Głowski, ściągnie do Piły miłośników akrobacji na rolkach i deskorolkach nawet z Berlina.

Przypominamy, że prace wykonywane były w ramach projektu: „Rewitalizacja przestrzeni publicznej w Pile – tereny nadrzeczne rzeki Gwdy i północna część wyspy miejskiej”. Odrestaurowane zostały alejki spacerowe, analogicznie do południowej strony dokończony został ring pieszo-rowerowy okalający wyspę, wykonane zostało nowe oświetlenie i uzupełniono system monitoringu miejskiego.

Jednym z elementów rewitalizacji był także montaż kładki pieszo-rowerowej, łączącej miejską wyspę z terenami nadrzecznymi przy ul. Dąbrowskiego. Została ona osadzona nad Gwdą już na początku kwietnia.
Prace na terenach nadrzecznych jednak nadal trwają. W lipcu przyszłego roku zakończona ma zostać rewitalizacja drugiej strony Gwdy, gdzie m.in. powstanie profesjonalny skatepark, boiska sportowe oraz przestrzeń do uprawiania kalisteniki.

Wartość projektu to ponad 20 mln złotych, z czego ok 14,4 mln zł dofinansowane zostało ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020. Przedsięwzięcie ujęte jest w Mandacie Terytorialnym dla Pilskiego Obszaru Strategicznej Interwencji.