Wzmocnią swoje otoczenie. W Kaczorach, Krajence, Okonku i Tarnówce

Nowa siłownia na świeżym powietrzu w Osówce w gminie Tarnówka już działa. Inwestycja została zrealizowana w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie”. Tymczasem ogłoszono listę kolejnych zwycięskich projektów.

Organizatorem programu są Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE), krajowy operator systemu przesyłowego w Polsce. PGE działa na terenie ponad 1000 gmin. I to właśnie tym samorządom dedykowany jest program grantowy „WzMOCnij swoje otoczenie”. To ogólnopolska inicjatywa w ramach której PGE wyłania najlepsze projekty społeczne związane z rozwojem lokalnej przestrzeni publicznej i podnoszeniem bezpieczeństwa mieszkańców gmin i powiatów, w których działa.

W ubiegłym tygodniu ogłoszono listę zwycięskich projektów, które znalazły się w pierwszej turze IV edycji programu. Wśród 144 inicjatyw społecznych, które otrzymają wsparcie znalazły się: zakup kamery termowizyjnej do akcji ratunkowych przez OSP Kaczory, zakup rękawic technicznych oraz ubrań specjalnych przez OSP Krajenka, oświetlenie dla biblioteki publicznej w Okonku oraz budowa placu zabaw przy kompleksie edukacyjno-sportowym w Tarnówce.

Fot. UG Tarnówka