Xavier Rzeszut po raz czwarty Mistrzem Polski!

W Bałtowie odbyły się Mistrzostwa Polski kadetów w Kickboxingu w formule light contact. Młodzi pilnie godnie reprezentowali klub Sporty Walki Piła i stanęli na podium. Xavier Rzeszut po raz czwarty został Mistrzem Polski w kickboxingu. Kolejny medal w karierze zdobyła także Klaudia Mikołajewska. 

Po dwóch dniach ciężkich zmagań i wielu stoczonych pojedynkach do Piły trafiły dwa medale!

Xavier Rzeszut po czterech znakomitych walkach, w których zdecydowanie zdominował rywali, zdobył złoty medal i został mimo młodego wieku już czwarty raz w karierze Mistrzem Polski!

W finale Rzeszut pokonał Kamila Mączkowskiego z Zamka Kurzętnik.

Kolejny medal w karierze zdobywa również Klaudia Mikołajewska, która tym razem wystąpiła w wyższej kategorii wagowej. Ostatecznie do Piły wróciła z brązowym medalem!
 

Ogółem impreza zgromadziła ponad 300 zawodników z całej Polski.

Sporty Walki Piła reprezentowała piątka zawodników – Xavier Rzeszut, Klaudia Mikołajewska, a także Anita Leniec, Julia Janicka, Oliwia Natoniewska.

Bardzo dobre wrażenie zostawiła po sobie najmniej doświadczona Oliwia Natoniewska, której do medalu zabrakło 30 sekund. Prowadząc wysoko walkę na punkty wykonała nielegalną technikę i w końcówce walki została zdyskwalifikowana przez sędziów. W pierwszej fazie rozgrywek odpadły pozostałe zawodniczki Anita Leniec i Julia Janicka.


źródło: Sporty Walki