XI Pilskie Subregionalne Targi Pracy i Kariery

Targi Pracy i Kariery to marka dobrze znana w Pile. Na targi chętnie przychodzą zarówno uczniowie, którzy myślą o wyborze kierunku kształcenia, jak i pracodawcy, którzy szukają pracowników. Sponsorami strategicznymi XI Pilskich Subregionalnych Targów Pracy i Kariery są renomowane firmy z Piły: Colours Factory, Thule Group oraz Sanita. Gwiazdą pierwszego dnia Tragów będzie zespól naukowo-badawczy Habitatu Lunares, który na pilskim lotnisku prowadzi symulacje lotów w kosmos. Targi odbędą się w Inwest-Parku, w piątek i sobotę – 12 i 13 kwietnia.

I dzień TARGI EDUKACYJNE 12. 04. godzina 10 -14

Dzień Edukacyjny odbędzie się pod hasłem: „Doświadczaj, obserwuj i planuj – nie ma rzeczy niemożliwych!”. Skierowany jest do uczniów, którzy stoją przed trudnym wyborem szkół średnich i wyższych.

Gościem specjalnym Targów edukacyjnych, będzie firma Space Garden, która na pilskim lotnisku prowadzi symulacje badawczych lotów kosmicznych.

Gwiazdą pierwszego dnia, będzie zespól naukowo-badawczy Habitatu Lunares. Jest to bardzo ciekawy projekt, ponieważ w takich misjach uczestniczą: fizycy, chemicy, biolodzy oraz specjaliści innych dyscyplin naukowych. Warto więc posłuchać o ich doświadczeniach, warto być tego dnia z nami tym bardziej, że będziemy również prezentować oferty szkół średnich i wyższych, czyli wszystko co potrzebne jest młodzieży, do podjęcia właściwych decyzji – mówi Beata Dudzińska, zastępca prezydenta Piły i inicjatorka Pilskich Subregionalnych Targów Pracy i Kariery.

Podczas Tragów edukacyjnych młodzież będzie także mogła odwiedzić:
Strefę rzemiosła i rękodzieła, Strefę doradców zawodowych, Strefę szkół i Strefę warsztatów.

Wydarzeniem dnia podczas Targów edukacyjnych, będzie rozstrzygnięcie konkursu na nazwę pilskich stref ekonomicznych oraz wręczenie nagrody jego zwycięzcy. Przypomnijmy, że propozycje nazw stref można składać do 15 marca.

II dzień TARGI PRACY I KARIERY 13.04, godzina 10 – 13

Drugi dzień targów odbywać się pod hasłem: „Przyspiesz rozwój swojej kariery już dziś!”.

Dzień Pracy i Kariery tradycyjnie dedykujemy osobom poszukującym pracy, ale zapraszamy do aktywnych poszukiwań również osoby, które chcą rozwinąć swoje umiejętności lub nadać nowy kierunek swojej karierze – deklaruje Beata Dudzińska.

Dla odwiedzających Targi Pracy i Kariery organizatorzy przygotowali: Strefę pracodawców, Strefę pilskiego inkubatora przedsiębiorczości, Strefę doradców zawodowych, Strefę platformy praca, Strefę instytucji szkoleniowych, Strefę warsztatów.

Rejestracja za pomocą platformy

W tej edycji Pilskich Subregionalnych Targów Pracy i Kariery rejestracja odbywa się za pomocą strony www. evenea. pl. Strona jest aktywna od 5 marca.

Informacje dotyczące wydarzenia można znaleźć także na stronie www.inwestpark.pila.pl, w zakładce „Targi pracy”. Serdecznie zapraszamy do rejestracji i udziału w targach – mówi Anna Burzyńska, z Inwest-Parku, współorganizatora wydarzenia.