Z prezydentem w rejs…

13 stycznia odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podobnie jak w poprzednich latach prezydent Piły Piotr Głowski weźmie aktywny udział w projekcie prowadzonym przez Jurka Owsiaka i wystawi na licytację ciekawą propozycję. Przedmiotem tegorocznej aukcji jest Niezwykła wyprawa morska z Prezydentem Miasta Piły. Licytacja potrwa do 18 stycznia za pośrednictwem portalu aukcyjnego Allegro.

Wyprawa rozpocznie się w piątek w Sopocie w apartamencie położonym tuż przy plaży i Grand Hotelu. Sobotni poranek z kawą w ręku na plaży – bezcenny. Następnie zwycięzcy aukcji zostaną przyjęci do załogi jednego z najpiękniejszych jachtów na Bałtyku – s/y „Ladies and Gentelmen”.

– Zajrzymy w najciekawsze zakamarki portu gdańskiego, oddamy salut na Westerplatte i skierujemy się w stronę letniej rezydencji Prezydenta RP w Juracie, zobaczymy wraki okrętów wojennych. W trakcie rejsu poznacie tajniki żeglowania. Postawimy żagle i będziemy śpiewać szanty – zapowiada Piotr Głowski.


Prezydent Piły zabierze Ciebie i Twoją rodzinę, współpracowników lub znajomych (do 4 osób) na Morską Przygodę. Nie tylko zarazi Was swoją pasją do morza i żeglowania, ale z każdego (nawet „szczura  lądowego”) zrobi w weekend „wilka morskiego”!

Kolejnym elementem wyprawy będzie dzień na Helu, w ramach którego na uczestników rejsu czekać będzie m.in. obiad w najlepszej na wybrzeżu tawernie rybnej; po obiedzie odwiedziny u zaprzyjaźnionych fok oraz wycieczka na koniec/początek Polski. Niezapomnianą atrakcją będzie nocleg na jachcie w porcie na Helu

Następnego dnia (niedziela), po śniadaniu uczestnicy wyprawy wyruszą w podróż powrotną, by zakończyć wyprawę w marinie przy molo w Sopocie.

Doświadczenie żeglarskie NIE JEST POTRZEBNE I WYMAGANE. Maksymalna ilość osób: 4

Dotychczas Prezydent Piły oddawał na licytację jeden dzień swojej pracy. Aukcje wygrały firmy: Browar Czarnków, Pellas X, ABC Apartamenty, TV Asta, Studio K2 i Netia S.A. Dzięki projektom pn. „Zatrudnij Prezydenta” i Wielka morska wyprawa z Prezydentem Miasta Piły” na konto WOŚP trafiło już 34 770 złotych.