Z wiosną i z aparatem. Niedzielny spacer Doliną Noteci

Spacery fotograficzne w każdej pogodzie – tak mogłoby brzmieć hasło promujące wyprawy z aparatem Stowarzyszenia Fotograficznego Sarenka. Pod warunkiem, że fotospacery z Sarenką potrzebowały promocji, ale jej nie potrzebują. Promują za to nieznane zakątki regionu czarnkowsko-trzcianeckiego.  

Podczas ostatniego spaceru “Pejzaże Doliny Noteci – Radolin” uczestnicy wyprawy zapuścili się w okolice Białej i Radolina. Nie dopisała wyjątkowo zimna jeszcze wiosna, ale dopisały plenery.  

Fotograficzny spacer odbył się w ramach projektu  “Aktywni Mieszkańcy” Czarnkowsko-Trzcianeckiej Lokalnej Grupy Działania. Wydarzenie wsparli: Sołectwo Radolin, Nadleśnictwo Trzcianka i Fundacja Kuźnica.   

Tymczasem jeszcze do końca kwietnia trwa konkurs fotograficzny “Wiosna” adresowany dla miłośników fotografii ze szkół powiatu czarnkowsko – trzcianeckiego.  

Celem konkursu jest promowanie fotografii jako dziedziny sztuki, podnoszenie poziomu fotografii przyrodnicze, popularyzacja wiedzy przyrodniczo-leśnej oraz rozwijanie i kształtowanie przyjaznych naturze postaw proekologicznych.   

Uczestnik konkursu może zgłosić maksymalnie pięć zdjęć. Zdjęcia będą oceniane w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa i szkoła ponadpodstawowa. W każdej kategorii jury przyzna trzy nagrody. Zwycięzca otrzymuje kartę podarunkową do sieci sklepów ze sprzętem elektronicznym w kwocie 300 zł. Nagrodą za zdobycie drugiego miejsca jest karta podarunkowa o wartości 200 zł, a za trzecie miejsce – karta podarunkowa o wartości 100 zł. Fundatorem nagród jest Nadleśnictwo Trzcianka.   

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie nadleśnictwa – trzcianka.pila.lasy.gov.pl w zakładce Aktualności.   

Fot. Stowarzyszenie Fotograficzne Sarenka