Za zabójstwo matki grozi mu dożywocie

Policjanci zatrzymali 50-latka, podejrzanego o zabójstwo matki. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

W piątek, 22 maja, około godziny 22: 00 dyżurny czarnkowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z domów w Drawsku doszło do awantury. Na miejsce natychmiast skierowano patrol. W mieszkaniu tym policjanci znaleźli 85-letnią kobietę. Niestety przybyła na miejsce załoga karetki pogotowia stwierdziła jej zgon.

Stróże prawa niezwłocznie podjęli działania mające na celu ustalenie przebiegu zdarzenia i zatrzymania osoby mającej związek ze śmiercią kobiety.

Na podstawie wstępnych informacji, jakie funkcjonariusze zebrali w tej sprawie, podjęto decyzję o zatrzymaniu 50-letniego syna zamordowanej, który znajdował się w mieszkaniu.

– W chwili zatrzymania był on nietrzeźwy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Natomiast na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora przez wiele godzin pracowali policyjni technicy, śledczy oraz lekarz z Zakładu Medycyny Sądowej. Zgromadzony przez nich materiał dowodowy pozwolił na postawienie zatrzymanemu zarzutu zabójstwa – informuje Karolina Górzna-Kustra, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie.

Sąd Rejonowy w Trzciance na wniosek śledczych i prokuratora, aresztował 50-latka na trzy miesiące. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło: KPP Czarnków