Zaatakował 20-latka na dyskotece. Wpadł w innym województwie

Policjanci z Krzyża Wlkp. zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenia ciała 20-letniego mieszkańca gminy. Do zdarzenia doszło podczas dyskoteki plenerowej w Drawsku. Podejrzany wpadł w ręce funkcjonariuszy już dwa dni później w województwie mazowieckim.

W poniedziałkowy poranek, 24 czerwca, policjanci z krzyskiego komisariatu otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu ciała dwudziestolatka. Do zdarzenia miało dojść w niedzielną noc w Drawsku podczas imprezy plenerowej w parku przy amfiteatrze. Z zebranych informacji wynikało, że nieznany sprawca miał uderzyć pokrzywdzonego w twarz, w następstwie, czego 20-latek upadł i uderzył głową o betonowe podłoże, doznając poważnych obrażeń głowy i wybicia dwóch zębów.

– W toku intensywnych czynności dochodzeniowo-śledczych funkcjonariusze ustalili tożsamość sprawcy. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec Krzyża Wielkopolskiego. Policjanci nie zastali go jednak w miejscu zamieszkania. Podjęte natychmiastowo przez nich działania w tym zakresie pozwoliły na wytypowanie miejsca jego pobytu. We wtorek, dzięki współpracy funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Nieporęcie podejrzany został zatrzymany w miejscowości Białobrzegi w województwie mazowieckim – informuje asp. Justyna Przybył z czarnkowskiej komendy policji.

Zatrzymany mężczyzna został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Czarnkowie, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzut uszkodzenia ciała.

Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.