Zaciągnął 87 kredytów na swoją matkę!

Funkcjonariusze zajmujący się przestępstwami gospodarczymi zakończyli sprawę 32-letniego mieszkańca Piły, który przez ponad rok zaciągał kredyty na swoją mamę. Łączna kwota wszystkich pożyczek wyniosła blisko 150 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał 87 zarzutów.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą pracowali nad sprawą kilkudziesięciu kredytów, które zostały zaciągnięte na 64-letnią mieszkankę Piły.

Kobieta zgłosiła się do policjantów o pomoc, ponieważ dostawała coraz więcej ponagleń do zapłaty z różnych firm windykacyjnych, a sama nigdy nie zaciągnęła żadnej pożyczki. Funkcjonariusze zbadali każde zgłoszenie, które dotyczyło pokrzywdzonej.

Zebrany w ramach postępowania materiał dowodowy ujawnił, że 32-letni syn, na prośbę swojej mamy, wielokrotnie wykonywał przelewy z jej konta na poczet comiesięcznych rachunków.

Będąc w posiadaniu jej pełnych danych oraz dostępu do konta bankowego, zaciągnął na nią 87 pożyczek, których łączna wartość wyniosła ponad 155 tysięcy złotych.

Ponadto mężczyzna swoim działaniem wprowadził w błąd 19 firm kredytowych.

W związku z popełnionymi przestępstwami 32-letni pilanin usłyszał aż 87 zarzutów, dotyczących osiągnięcia korzyści majątkowej przez wprowadzenie w błąd pożyczkodawcy. Przestępstwo oszustwa jest zagrożone karą do 8 lat pozbawienia wolności.

KPP Pila