Zakończenie Lata w Pile. Na Placu Staszica zagra Kult i Na Górze

Już w piątek, 26 sierpnia, początek zabawy na Placu Staszica w ramach Zakończenia Lata. Od godzin popołudniowych na najmłodszych będzie czekała masa atrakcji, a już w sobotę wieczorem koncerty – zagrają Na Górze i Kult. Imprezie będzie towarzyszyć Letnia Zbiórka Żywności.

Taki kultowy koncert na Placu Staszica już się wydarzył. To był wrzesień 1998 roku, a Kult przyjechał do Piły z „Ostatecznym krachem systemu korporacji”. To był jedyny do tej pory plenerowy koncert formacji Kazika Staszewskiego w Pile. Teraz po 24 latach Kult znowu zagra na Placu Staszica. Jako support wystąpi zespół Na Górze. Nie po raz pierwszy grają przed Kultem Supportowali ich 21 lat temu na koncercie w Gorzowie. Teraz zagrają przed nimi w Pile. Początek koncertu o godz. 19:00.

Plac Staszica zacznie tętnić życiem już w piątek w godzinach popołudniowych. Będzie czekało sporo atrakcji dla najmłodszych m.in. dmuchańce, eurobungee, automaty do gier itp. Ciąg dalszy atrakcji w sobotę przed koncertami. Imprezie będzie towarzyszyć Letnia Zbiórka Żywności prowadzona przez Pilski Bank Żywności.

Mając w pamięci rekordową zbiórkę podczas akcji „Podziel się Posiłkiem” w 2011 roku, liczymy również na dużą hojność pilan – mówi Mieczysław Augustyn, prezes Pilskiego Banku Żywności.  

Można przynieść żywność namiotu PBŻ, który będzie usytuowany przy wejściu do RCK. Można też kupić cegiełkę o wartości 10 zł, 20 zł i 50 zł lub wesprzeć zbiórkę wrzucając datek do puszki. Można też wpłacić pieniądze bezpośrednio na konto 79 1090 1320 0000 0001 4983 8428 z dopiskiem “Nie jestem obojętny! POMAGAM”.  

Ten rok jest szczególnie trudny dla naszych mieszkańców, szalejąca inflacja i niestabilna sytuacja polityczno-gospodarcza sprawia, że ubywa nam darczyńców i darowizn – nie ukrywa Stanisław Borecki, dyrektor biura Banku.  – Dlatego zachęcamy do wsparcia akcji. Nie bądźmy obojętni! Pomagajmy!

W związku z imprezą kierowców czekają utrudnienia: od piątku od godz. 16.00 do niedzieli do godz. 1.00 wyłączone z ruchu zostaną ulice: Marii Konopnickiej, Witaszka oraz wjazd od ul. 14 Lutego.