Zamachowski zaśpiewał razem z Na Górze

W Młodzieżowym Domu Kultury w Pile wystąpił zespół Na Górze, który współtworzą mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie. Zbierano pieniędzy na świąteczne paczki dla mieszkańców DPS. Z zespołem zagrał Zbigniew Zamachowski.

Kolegów z zespołu wśród publiczności wspierali mieszkańcy DPS w Rzadkowie razem z panią dyrektor Justyną Łoś, która serdecznie podziękowała wszystkim darczyńcom. W holu MDK wrzucano datki do puszki, w zamian można było otrzymać pięknie świąteczne upominki.To nie była pierwsza tego typu akcja.

W ubiegłym roku z zespołem Na Górze  wystąpił Czesław Mozil. Na świąteczne paczki dla mieszkańców DPS w Rzadkowie udało się wtedy zebrać ponad 5 tysięcy złotych, kolejny 1000 zł dołożyła fundacja „Słoneczko”, która w tym roku również jest partnerem akcji.

Zobaczymy, ile w tym roku uda nam się zebrać pieniędzy. Liczy się każdy grosz – powiedział tuż po koncercie Wojciech Retz, gitarzysta i kierownik artystyczny zespołu.

DPS w Rzadkowie (gm. Kaczory) prowadzi Powiat Pilski. To dom pomocy społecznej dla dzieci i młodzieży, który liczy 66 miejsc.