Zapłać podatki w Gminie Szydłowo. Samorząd kusi rowerem, telewizorem i sprzętem AGD

W gminie Szydłowo oficjalnie wystartowała akcja Jestem zameldowany – jestem fair! Jej celem jest zwiększenie przychodów z podatku dochodowego od mieszkańców gminy poprzez promowanie wiedzy, iż aż 37% kwoty podatku dochodowego zasila budżet Gminy, w której są zameldowani (lub ją zamieszkują).

Mieszkańcy często narzekają na zbyt niski poziom inwestycji w naszej Gminie, ale nie zawsze wiedzą, że poprzez swoją deklarację dot. miejsca zamieszkania – mają realny wpływ na poziom dochodów budżetu. Dlatego zachęcamy, aby być fair wobec wszystkich, którzy są naszymi sąsiadami i płacą podatki w miejscu zamieszkania. Jak policzyliśmy w Gminie – tracimy ponad 3 mln zł, które mogłyby być przeznaczone na inwestycje w naszych miejscowościach! Te środki wystarczyłyby na 3 km dróg osiedlowych lub 9 km chodnika lub 270 lamp ulicznych – mówi pomysłodawca akcji, Radny Gminy Szydłowo Paweł Kądziela.

Kampania będzie realizowana na wielu obszarach, a jej najważniejszym elementem będzie konkurs dla osób, które wskażą w formularzu PIT-37 jako miejsce zamieszkania jedną z miejscowości z Gminy Szydłowo.

Chcemy stworzyć modę na płacenie podatków w miejscu zamieszkania. Dla chętnych przygotowaliśmy nawet naklejki na tablice rejestracyjne z hasłem naszej akcji – dodaje Paweł Kądziela.

Wzięcie udziału w loterii będzie bardzo proste. Na stronie www.szydlowo.pl/pit należy wypełnić formularz – zgłaszając tym samym swój udział w loterii. Formularz będzie aktywny do 10 maja 2019 r.

W konkursie mogą wziąć wszyscy mieszkańcy odprowadzający podatki do Gminy Szydłowo. Do wygrania są telewizor ze smart tv, rower, tablet, 10 zestawów obiadowych i 7 sprzętów małego AGD.