Zapomniał, że ma w domu narkotyki…

Policjanci ze Złotwa zatrzymali 38-latka, który prowadził samochód pod wpływem narkotyków. Podczas przeszukania w jego mieszkaniu mundurowi zabezpieczyli 108 gramów środków odurzających i substancji psychotropowych, w postaci marihuany i amfetaminy. Za kierowanie pod wpływem środka odurzającego grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata. Natomiast za posiadanie znacznej ilości narkotyków do 10 lat więzienia.

Do zatrzymania mieszkańca Złotowa doszło 10 lutego, na jednej z ulic miasta.

38-latek wzbudził zainteresowanie policjantów po tym, jak w mało skoordynowany sposób prowadził samochód marki Volkswagen.

Mężczyzna prowadzący pojazd mógł znajdować się pod wpływem alkoholu, w związku z czym funkcjonariusze zatrzymali go do policyjnej kontroli. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości nie wykazało, aby kierowca spożywał alkohol, jednak zachowywał się bardzo nerwowo, a jego źrenice nie reagowały na światło. Policjanci postanowili więc przebadać go narkotestem do wstępnego sprawdzenia zawartości narkotyków w organizmie. Test wykazał wynik dodatni.

W związku z tym od mężczyzny pobrano krew do dalszych badań i doprowadzono do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Podczas przeszukania miejsca zamieszkania 38-latka funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 20 gramów amfetaminy i 88 gramów suszu marihuany.

To ilość, którą śmiało nazwać można znaczną. Za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności, ale gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do lat 10. Podczas przeszukania 38-latek twierdził, że całkowicie zapomniał o znalezionych narkotykach.

Teraz policjanci będą ustalać, jak dużo narkotyku znajdowało się w organizmie mężczyzny podczas zatrzymania – to od wyników analizy ilościowej zależy, czy usłyszy on jeszcze jeden zarzut.

Za kierowanie pod wpływem środka odurzającego, grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata.

Prokuratur zastosował wobec mężczyzny poręczenie majątkowe.