Zapraszamy na wystawę w realu! Kolorowe „Odkrywanie tożsamości” w pilskim BWA

Zapraszamy na wystawę! Pilskie Biuro Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych organizuje wernisaż wystawy „Odkrywanie tożsamości”, która jest częścią dużego projektu realizowanego latem przez BWAiUP. To pierwsza od miesięcy wystawa, która po zdjęciu obostrzeń, może odbyć się w realu!

Na wystawie pokazane zostaną prace 8 artystów, którzy wzięli udział w projekcie „W czasie i przestrzeni – poszukiwanie regionalnej tożsamości”. Swoje prace w pilskiej galerii pokażą:

Rafał Lisiak (Poznań), Tadeusz Ogrodnik (Piła), Marek Haładuda (Poznań), Izabela Wolska (Szczecin), Renata Szyrocka (Nicea, Francja), Anna Bochenek (Bydgoszcz), Joanna Bentkowska- Hlebowicz (Olsztyn) oraz Elżbieta Wasyłyk (Trzcianka) – także komisarz pleneru.

Autor obrazu: Rafał Lisiak / Obraz powyżej: Anna Hlebowicz

Plener zorganizowany latem przez BWAiUP w warstwie merytorycznej został dość mocno sprecyzowany. Jego celem było pozyskanie prac o wymowie historycznej, które uchwycą proces wspólnotowego odkrywania tożsamości na tzw. Ziemiach Odzyskanych zarówno w architektonicznym wyglądzie Piły i okolicznych miejscowości, jak również w przestrzeni kultury, religii i folkloru – mówi prof. Elżbieta Wasyłyk, kurator wystawy.

W związku z ograniczeniami pandemicznymi artyści pracowali online oraz uczestniczyli w wirtualnych spotkaniach. W ich efekcie powstały dzieła, które odnoszą się do historycznego dziedzictwo Północnej Wielkopolski i Krajny. Zapraszamy do obejrzenia efektów pleneru.

Na wystawie również inne prace artystów.

Autor obrazu: Tadeusz Ogrodnik

BWAiUP w Pile zaprasza: wernisaż wystawy „Odkrywanie tożsamości” w piątek, 19 lutego, o godz. 19.

gab