#Zarażamydobrocią: potrzebna pomoc dla Pilskiego Banku Żywności

Pilski Bank Żywności zamierza wyposażyć swoich podopiecznych w maseczki ochronne. Potrzeba jest bardzo duża, bo PBŻ pomaga około 60. tysiącom ludzi na północy Wielkopolski. Dlatego zwraca się o pomoc w zbiórce środków na zakup tych środków ochrony osobistej.

– Niedawno informowaliśmy o tym, że mimo pandemii koronawirusa Pilski Bank Żywności pracuje normalnie. Bo ludzie w potrzebie muszą jeść… Jesteśmy na służbie i, dzięki pomocy marszałka województwa wielkopolskiego pracownicy naszego Banku i organizacji z nim współpracujących zabezpieczyliśmy się przed koronawirusem. Niestety, osoby, które korzystają z naszej pomocy przychodzą często bez maseczek ochronnych, najczęściej mówią, że nie mają pieniędzy, by je kupić… Nie możemy przejść obok tego obojętnie – mówi Mieczysław Augustyn Prezes Pilskiego Banku Żywności.

Niestety, Pilski Bank Żywności nie posiada wystarczających środków na zakup maseczek ochronnych. Dlatego pojawił się pomysł, by ogłosić zbiórkę środków na ten cel.

– Jesteśmy wdzięczni za ten pomysł panu Jackowi Bogusławskiemu. Od razu wzięliśmy się za jego realizację – mówi M. Augustyn. – By się jednak udało musimy tym pomysłem „zarazić” jak najwięcej osób. Stąd właśnie akcja #Zarazamydobrocia – dodaje.

Akcja już trwa. Zbiórka pieniędzy prowadzona jest wśród wielkopolskich przedsiębiorców oraz innych osób dobrego serca. Zebrane pieniądze w całości zostaną przeznaczone na zakup środków ochrony indywidualnej dla osób ubogich w północnej Wielkopolsce oraz osób, które na codzień zajmują się wydawaniem żywności ubogim. Środki zostaną dostarczone wraz żywnością dla osób potrzebujących odbierających pomoc żywnościową, za pośrednictwem współpracujących z bankiem organizacji charytatywnych bezpośrednio zajmujących się dożywianiem.

Chcesz pomóc, wpłać dowolną kwotę: Bank Żywności w Pile nr konta: 02 1090 1320 0000 0000 3202 9822.