Zatrudnij na tydzień! Prezydent Piły apeluje do przedsiębiorców

Prezydent Piły Piotr Głowski zwrócił się z apelem do przedsiębiorców zrzeszonych w Izbie Gospodarczej Północnej Wielkopolski, prosząc, by rozważyli możliwość zatrudnienia osób, które straciły pracę, choćby na tydzień. Oto pełna treść apelu:

Szanowni Państwo, po latach budowania solidnych podstaw do rozwoju naszej lokalnej ekonomii jesteśmy konfrontowani z pandemią koronawirusa. Choroba dotyka ludzi i paraliżuje gospodarkę. W oczekiwaniu na uruchomienie środków, które systemowo, na poziomie kraju przyjdą z pomocą obywatelom, przygotowaliśmy własne narzędzia wsparcia. Informacje o nich dostępne są na stronach Urzędu Miasta Piły i Inwest Parku.

Wszyscy, bez wyjątku odczuwają skutki panującej sytuacji, są wśród przedsiębiorców i tacy, którzy przy wprowadzeniu szczególnego rygoru chroniącego organizację przed epidemią, nadal pracują. W związku z tym, zwracam się do Państwa z prośbą. Przeanalizujcie proszę możliwe firmy zatrudnienia w trybie tygodniowym, np. do prostych prac przy pakowaniu, dezynfekcji i innych, które nie wymagają szkolenia oraz specjalnych kwalifikacji. Tydzień, bo nikt nie potrafi przewidzieć jak rozwinie się sytuacja lokalnie i globalnie. Tydzień, bo to pozwoli kupić żywność tym, którzy zostali dzisiaj całkowicie bez dochodów.

Zbliżają się święta Wielkanocne, które choć nietypowe, powinny dać nadzieję. Z góry wyrażam wdzięczność za solidarność i zrozumienie.

Proszę o potwierdzenie zgłoszenia do wspólnej akcji „Zatrudnię na tydzień” w Inwest Parku, który będzie koorydynatorem akcji.

Oferty pracy tygodniowej oraz osoby potrzebujące pracy należy zgłasza do Anny Burzyńskiej: anna.burzynska@inwestpark.pila.pl, tel. 533 663 499.

Piotr Głowski, Prezydent Miasta Piły