Zbadaj piersi! Oddaj krew!

Atrium Kasztanowa zaprasza kobiety na bezpłatne badania mammograficzne. Akcja profilaktyczna odbędzie się w poniedziałek, 13 marca. Z kolei trzy dni później, 16 marca, wszyscy chętni będą mogli oddać krew w mobilnym punkcie krwiodawstwa.

Już w poniedziałek, 13 marca, do pilskiego Atrium Kasztanowa zawita mammobus. Mieszkanki Piły będą mogły na miejscu poddać się profilaktycznym badaniom mammograficznym. Bezpłatna mammografia skierowana jest do kobiet w wieku 50 – 69 lat w ramach programu NFZ, które w przeciągu ostatnich dwóch lat nie wykonywały mammografii.

Aby wziąć udział w badaniu należy wcześniej się zarejestrować. Zgłoszenia na mammografię można dokonywać telefonicznie pod numerem (58) 325 76 02. W dniu trwania akcji zdrowotnej nie będą przeprowadzane badania komercyjne wśród kobiet w innych grupach wiekowych.

Z kolei w czwartek, 16 marca, przed centrum handlowym stanie mobilny punkt poboru krwi, w którym osoby zdrowe między 18 a 65 rokiem życia będą mogły oddać krew. Zgodnie z ustawą, każdemu honorowemu dawcy krwi przysługują dwa dni wolne od pracy, w tym przypadku czwartek i piątek.

Akcja zdrowotna odbędzie się przed wejściem głównym Atrium Kasztanowa. Z badań mammograficznych będzie można skorzystać 13 marca, w godzinach 9.00-16.00, a krew będzie można oddać 16 marca w godzinach 9:30-14:00.

–Stała kontrola piersi daje ogromną szansę wykrycia wczesnych zmian i zastosowania odpowiedniego leczenia. Zachęcamy wszystkie panie, które spełniają kryterium wieku, do skorzystania z możliwości wykonania badania mammograficznego – mówi Marta Borsukiewicz, dyrektor Atrium Kasztanowa. Naszą akcją zdrowotną chcemy zwrócić uwagę na jeszcze jeden problem społeczny, jakim jest niedobór krwi. Pamiętajmy, że krwi nie da się wyprodukować, za to można się nią podzielić. Dlatego serdecznie zapraszamy do wspierania i dzielenia się tym cennym darem.