Zbadaj wzrok za darmo! Akcja salonu Piękne Oczy

Na 10 października przypada w tym roku Światowy Dzień Wzroku. Tradycyjnie już w tę globalną akcję włącza się Salon Optyczny Piękne Oczy w Pile. Właśnie z tej okazji, 15 października w pilskim salonie Piękne Oczy wykonać będzie można bezpłatnie przesiewowe badania optometryczne.

Akcja w Pile trwać będzie 15 października przez cały dzień pracy salonu (godz. 9-17). W tym czasie w salonie Piękne Oczy (pl. Zwycięstwa 11, Piła) bezpłatnie wykonać będzie można przesiewowe badania optometryczne. Co ważne, nie trzeba się wcześniej na nie zapisywać.

Badanie obejmuje: sprawdzenie ostrości widzenia dal/bliż, refrakcję obiektywną, tonometrię, stereopsję oraz test Amslera.

Bezpłatne badania przesiewowe wzroku. 15 października 2019, godz. 9-17. Salon Optyczny Piękne Oczy. Piła, Pl. Zwycięstwa 11

Tegoroczny Światowy Dzień Wzroku (World Sight Day), który obchodzimy 10 października, odbędzie się pod hasłem „Vision First!” – „Wzrok przede wszystkim”.

W około 80% przypadków utraty widzenia można uniknąć, gdyby odpowiednio wcześnie postawić diagnozę i rozpocząć leczenie. Wystarczy regularnie (minimum raz na dwa lata) kontrolnie badać swój wzrok i namawiać do tego najbliższych. Światowy Dzień Wzroku to czas, w którym wielu specjalistów zajmujących się ochroną wzroku, zachęca do wzięcia udziału w ogólnopolskich przesiewowych badaniach wzroku organizowanych, w swoich gabinetach.

Na wiele rzeczy nie mamy wpływu, ale to od nas w głównej mierze zależy, jak długo będziemy cieszyć się dobrym wzrokiem. Nie odbierajmy sobie tej szansy. Skoro mamy dostęp do specjalistów i nie dzielą nas od nich setki kilometrów – skorzystajmy z ich pomocy, badajmy regularnie swój wzrok.