Złotów: napadli na policjanta. Grozi im do 10 lat więzienia

Napaść na policjanta to jedno z cięższych przestępstw przeciwko urzędnikowi publicznemu. Dwaj młodzi mieszkańcy gminy Zakrzewo zapłacą za to wolnością.

20. i 22-letni mieszkańcy gminy Zakrzewo w środku dnia zaczepiali przechodniów na jednej z ulic w Złotowie. Poruszający się o kulach mężczyzna zwrócił im uwagę. Wówczas nietrzeźwi młodzieńcy zaczęli wyładowywać swoją agresję na niepełnosprawnym starszym panu, szarpiąc go.

Całą sytuację zauważył przechodzący w pobliżu policjant ze złotowskiej jednostki, który podjął interwencję. Najpierw zwrócił mężczyznom uwagę prosząc, żeby zostawili seniora i nie zaczepiali przechodniów. Gdy to nie poskutkowało, funkcjonariusz okazał legitymację, przedstawił się. W tym momencie jeden z agresorów zaczął się szarpać z policjantem i próbował go przewrócić. Po chwili szamotaniny został przez napastników obezwładniony i przytrzymany na ziemi. W tym momencie drugi awanturnik kopnął leżącego policjanta w twarz, wskutek czego ten stracił na chwilę przytomność. Po pobiciu napastnicy zaczęli uciekać z miejsca zdarzenia. Chwili później, kilka ulic dalej zostali zatrzymani przez umundurowanych policjantów, których wezwali przechodnie.

Obaj zatrzymani są dobrze znani złotowskim funkcjonariuszom, gdyż w przeszłości byli notowani za inne przestępstwa. Usłyszeli zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza oraz uszkodzenie ciała. Decyzją Sądu Rejonowego w Złotowie zostali tymczasowo aresztowani, a za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.