Złotów stawia na kranówkę

Miasto Złotów stawia na ekologię. Proponuje mieszkańcom, żeby pili wodę prosto z kranu. Jest zdrowa, tańsza od butelkowej, a do jej produkcji nie potrzeba wykorzystywać plastiku. Urząd Miasta zaczyna od siebie i częstuje gości oraz pracowników „Złotowską kranówką”. Udało się nawet zaprojektować oryginalne butelki. Picie z nich jest ekologiczne i eleganckie…

– Nasza woda nadaje się do spożycia prosto z kranu i jest całkowicie bezpieczna – zapewnia Edyta Iwańska, prezes MZWiK w Złotowie. – Czerpana jest z czterech studni głębinowych. Jest niskozmineralizowana, po prostu zdrowa! Posiada atesty wewnętrzne i zewnętrzne, a wkrótce wystąpimy również o certyfikat do Państwowego Zakładu Higieny – dodaje.

– Zachęcamy do picia kranówki – apeluje burmistrz Adam Pulit. – Jej picie jest 260 razy tańsze, niż zakup wody butelkowanej. Poza tym, nie musimy nosić butelek do domu, a potem ich wyrzucać, produkując tony odpadów. Picie kranówki ma same plusy! – przekonuje.

Miasto, za kadencji burmistrza Adama Pulita, promuje markę: „Złotów. Wielkopolskie Zdroje”. Picie wody z kranu to kolejny krok na drodze do realizacji tej wizji. Być może „źródełka” z kranówką wkrótce pojawią się w złotowskich szkołach i przedszkolach.

Nie będzie to wprawdzie nowatorskie rozwiązanie, bo w pilskich szkołach takie źródełka to już norma, ale inicjatywa jest cenna i oczywiście warta naśladowania.