Złotów: Uzdrowisko to nasze marzenie

Uzdrowisko to nasze marzenie… – odpowiedział burmistrz Adam Pulit radnej Agnieszce Jęsiek-Barabasz. Radna poprzez interpelację pytała, ile kosztowało do tej pory wprowadzenie marki „Złotów Wielkopolskie Zdroje” oraz jakie z tego tytułu miasto ma korzyści. Pytała też, czy burmistrz zamierza wnosić dla Złotowa o status uzdrowiska albo obszaru ochrony uzdrowiskowej?

Argumentując pytanie, radna powiedziała, że spotyka się z opiniami mieszkańców, że Złotów ma być „Wielkopolskim Zdrojem”, tymczasem kiedy zaczął się sezon grzewczy w mieście znów uciążliwie dokucza smog.

– Walka ze smogiem oraz praca nad marką to zadanie rozłożone na lata – odpowiedział na interpelację radnej burmistrz Adam Pulit. – Podejmujemy szereg działań i programów, które mają promować prozdrowotną aktywność, a walka ze smogiem to nasz priorytet. Wszystko po to, by ludzie chcieli mieszkać w Złotowie, by żyło im się tu wygodnie i zdrowo – mówił.

Burmistrz podkreślił również, że złotowski urząd włączył się do rządowego programu „Czyste powietrze”, poprzez który można uzyskać dofinansowanie m.in. do alternatywnych źródeł ciepła oraz sam, ze swojej kasy dopłaca do wymiany starych kopciuchów na ekologiczne kotły. Promuje też rządowy program „Twój prąd”, zachęcając do korzystania z fotowoltaiki. Uspokoił również radną, że w przyszłorocznym budżecie miasta znajdą się środki na wymianę źródeł ciepła przynajmniej na tym samym poziomie, jak w roku bieżącym.