Złotów: Zemsta na partnerze matki i żony

Złotowscy policjanci zostali wezwani do jednego z mieszkań na terenie osiedla bloków w Złotowie, gdzie miało dojść do pobicia mężczyzny.

Na miejscu funkcjonariusze zastali kobietę z dwójką małoletnich dzieci oraz zakrwawionego 44-letniego mężczyznę. Policjanci wezwali zespół ratownictwa medycznego.

Z relacji kobiety wynikało, że przyjechał do niej były mąż z ich pełnoletnim synem, którzy na klatce schodowej zaczęli bić partnera kobiety. Gdy ten przewrócił się, zaczęli go kopać po głowie. Skutkiem tego były liczne złamania szczęki oraz wybite zęby. Po pobiciu ofiary mężczyźni wybiegli z bloku, wsiedli do auta i uciekli w stronę Piły. Niedługo później funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zatrzymali uciekinierów kilkanaście kilometrów za Złotowem.

Ojciec i syn, mieszkańcy powiatu złotowskiego, trafili do Policyjnego Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych. Z dalszych ustaleń wynikało również, że zatrzymany kilka dni wcześniej 45-latek groził byłej żonie oraz jej partnerowi. Śledczy nie mieli wątpliwości, że mężczyzna oraz jego syn mogą być nieobliczalni.

Zatrzymani, 45. i 19-latek zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty pobicia, uszkodzenia ciała oraz kierowania gróźb karalnych. Na wniosek policji i prokuratora rejonowego, sąd zastosował wobec obu środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 5 lat więzienia.