Złotowski Budżet Obywatelski: od soboty można głosować!

To już 5. edycja Złotowskiego Budżetu Obywatelskiego. W sobotę, 25 września rusza głosowanie, w ramach którego mieszkańcy zdecydują, który, z trzech projektów poddanych pod ich ocenę, jest najpotrzebniejszy. Głosowanie potrwa do 15 października.

Bardzo się cieszę, że mieszkańcy chętnie korzystają z okazji do zgłaszania swoich własnych pomysłów, ale też decydowania o sposobie wydatkowania miejskiej kasy. To każdego roku jest dla nas pewnym wyzwaniem, bo w budżecie pojawiają się nagle zadania, które trzeba realizować od zera – bez wcześniejszego zaplanowania, bez zgromadzonej dokumentacji technicznej. Jednak przyjmujemy to z radością, bo wiemy, że w ten sposób spełniamy życzenia samych mieszkańców mówi Adam Pulit, burmistrz Złotowa. Dlatego każdego roku z wielką ciekawością oczekuję na decyzję mieszkańców, który z projektów wygra tym razem. To jest dla mnie wskazówką, w jakim kierunku mam iść z innymi propozycjami miejskich działań – podkreśla.

W 5. edycji Złotowskiego Budżetu Obywatelskiego mieszkańcy zgłosili 8 propozycji. Niestety, 5 z nich zostało odrzuconych przez komisję złożoną z przedstawicieli organizacji pozarządowych, radnych
i urzędników. Odrzucone projekty nie spełniały wymogów formalnych lub założeń merytorycznych Złotowskiego Budżetu Obywatelskiego, np. były zlokalizowane na terenie objętym Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego o innym przeznaczeniu.

Ostatecznie pod głosowanie mieszkańców poddane zostaną 3 projekty:

* Wielki turniej rycerski i mural Andrzeja Karola Grudzińskiego na Półwyspie Rybackim;
* Zadbany zwierzak, czyli zakup karmy dla kotów wolnobytujących, bezdomnych i porzuconych
* Boisko do Crossmintona, czyli sportu rakietowego łączącego zalety tenisa, badmintona i squasha.

Zapraszam wszystkich mieszkańców do oddania swojego głosu w głosowaniu elektronicznym przez platformę https://zlotow.konsultacjejst.pl/budzet-obywatelskizachęca Adam Pulit. – Powiedzcie nam, który z projektów jest Waszym zdaniem najciekawszy i najpotrzebniejszy oraz co w pierwszej kolejności powinno się zmienić w naszym mieście – prosi.

Głosowanie trwa do 15 października.