Zmarła Wiesława Sztaba, działaczka pilskiej lewicy i wieloletnia radna

19 listopada po długiej i ciężkiej chorobie zmarła Wiesława Sztaba działaczka pilskiej lewicy, długoletnia radna miasta i powiatu pilskiego, nauczycielka i wychowawczyni dzieci i młodzieży.

Urodziła się w Pile 14 lutego 1948 roku i z miastem tym związana była przez całe swe życie. Studia ukończyła na UAM w Poznaniu, równocześnie pracując najpierw jako wychowawczyni a potem jako dyrektorka przedszkoli. Działała z wielkim zaangażowaniem w Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Całe swe życie poświęciła działalności politycznej najpierw w PZPR a ostatnio w SLD. Z ramienia tej partii wybierana była wielokrotnie do Rady Miasta i Rady Powiatu w Pile. Cieszyła się znaczącym poparciem swych wyborców, w interesie których niemal do ostatnich dni swego życia występowała na forum Rady. Była bezkompromisowa i zdeterminowana w dążeniu do celu, jaki sobie wytyczyła.

Pogrzeb odbędzie się w czwartek 22 listopada o godz. 12 na Cmentarzu Komunalnym w Pile.

***

„Środowisko pilskiej lewicy straciło w niej wybitną działaczkę, wspaniałą koleżankę i bezinteresowną przyjaciółkę. Cześć jej pamięci!” – piszą o zmarłej działacze pilskiej Lewicy.

Rafał Zdzierela, były przewodniczący Rady Miasta w Pile
„To nieważne, że się spieraliśmy, ważne, że się szanowaliśmy. Dbała o Zamość i żyła problemami mieszkańców tego osiedla. Pamiętam jej starania o wyremontowanie dróg dojazdowych na „Ryneczek”. Udało jej się. W wielu innych sprawach też. Tak dzielnie walczyła z chorobą. Tyle lat nie dawała za wygraną. Nie dała się jej do zakończenia kadencji. Była Pani bardzo dzielna, Pani Radna! Cześć Jej pamięci!”

Beata Dudzińska, wiceprezydent Piły
„Zaangażowana społecznie , aktywna w pracach Rady Miasta mimo ciężkiej choroby. Zapamiętamy Panią Wiesławę jako wrażliwą na problemy sąsiadów, dzieci i młodzieży, którym przez lata służyła wsparciem i doświadczeniem zawodowym. Cześć jej pamięci”