Znęcali się nad rodziną. Trzy miesiące spędzą w reszcie

Decyzją Sądu Rejonowego w Pile czterech sprawców przemocy domowej najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie śledczym. To środek zapobiegawczy zastosowany wobec mężczyzn podejrzanych o znęcanie się nad najbliższymi. W jednym przypadku sprawcy zostali objęci dozorem policyjnym oraz zobowiązani do opuszczenia zajmowanego mieszkania. Za znęcanie się nad rodziną grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzielnicowi z pilskiej komendy policji 23 kwietnia zatrzymali 37-letniego sprawcę przemocy domowej. Mieszkaniec Piły znęcał się psychicznie nad swoją partnerkę, a kiedy od niego odeszła, groził jej pozbawieniem życia. Mężczyzna swoją agresję kierował również do mieszkańców domu. Podejrzany usłyszał łącznie 5 zarzutów związanych ze znęcaniem się oraz kierowaniem gróźb karalnych. Mając na uwadze wielość zarzucanych czynów oraz możliwą karę, jaka za to grozi Sąd Rejonowy w Pile zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania 37-latka na okres 3 miesięcy.

– 22 kwietnia zatrzymano 63-letniego pilanina. Funkcjonariusze ustalili, że mąż od kilku lat stosował przemoc fizyczną oraz psychiczną wobec żony. Podczas ostatniej awantury, trzymając w ręku siekierę groził żonie pozbawieniem życia. Został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego. Najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie śledczym – informuje Jędrzej Panglisz, rzecznik pilskiej komendy policji.

26 kwietnia Sąd Rejonowy w Pile zastosował tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy w stosunku do 41-latka z Piły, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad matką.

W ostatnim czasie policjanci zatrzymali także dwóch braci, którzy znęcali się psychicznie nad swoją matką. Jak się okazało synowie od roku wszczynali awantury domowe. Prokurator zastosował wobec podejrzanych policyjny dozór, zakaz kontaktowania się, a także zobowiązał sprawców do opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania.

Kolejnym zatrzymanym jest 32-letni mężczyzna, który znęcał się nad swoimi rodzicami. W przeszłości był już karany oraz zatrzymywany do wytrzeźwienia. Funkcjonariusze chcąc zapobiec dalszej eskalacji przemocy, zatrzymali mężczyznę. Zebrane przez policję materiały pozwoliły na wystąpienie przez policję i prokuraturę z wnioskiem do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Sąd wydał postanowienie o tymczasowym areszcie.

Mich, źródło: KPP Piła