Zniszczył plac zabaw, wpadł przez monitoring

W nocy z 30 na 31 marca około godziny 2: 40 nieznany mężczyzna zniszczył kilka elementów placu zabaw przy ul. Ossolińskich w Pile. Zdarzenie to zauważył strażnik miejski, obserwujący kamery miejskiego monitoringu. Wandala udało się złapać.

Monitoring zarejestrował obecność kilku mężczyzn w środku urządzeń zabawowych znajdujących się na terenie placu zabaw na pilskim deptaku. Sposób w jaki zachowywali się młodzi mężczyźni, zwrócił uwagę operatora monitoringu.

Jeden z mężczyzn opuścił domek przeznaczony do zabaw dzieci i zaczął wykonywać agresywne ruchy, co wskazywało, iż mógł znajdować się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem innych środków odurzających. Po chwili uderzył nogą w ogrodzenie placu zabaw, przez co uszkodzone zostały dwa przęsła.

W związku z tym, iż cała sytuacja odbywała się w zasięgu kamery monitoringu miejskiego pod czujnym okiem strażnika, na miejscu błyskawicznie zjawił się patrol straży miejskiej. W celu zweryfikowania i potwierdzenia tożsamości mężczyzny, na miejsce przybył również patrol policji.

Po potwierdzeniu danych osobowych, mężczyzna został odwieziony przez strażników do Izby Wytrzeźwień oraz następnego dnia wyciągnięte zostały konsekwencje prawne w postaci ukarania mandatem karnym. Zarząd Dróg i Zieleni również będzie żądał naprawienia wyrządzonych szkód.

//źródło: UM Piła//