Zrób prezent dla Hospicjum

Zachęcamy, aby wspomóc pilskie Hospicjum, robiąc dla jego podopiecznych świąteczną paczkę. W tym roku zbieramy na produkty do pielęgnacji osób leżących. Jedna paczka to wpłata na konto Hospicjum min. 50 złotych.

Podobna akcja dobroczynna organizowana była już w ubiegłym roku. Wówczas zbierane były pieniądze na wyposażenie hospicjum, m.in. na pościel. Teraz, gdy hospicjum już działa, pieniądze zebrane podczas akcji, przeznaczone zostaną na zakup kosmetyków do całodziennej pielęgnacji ciała, które w przypadku osób leżących muszą być najwyższej jakości. Będą to balsamy, środki opatrunkowe, nawilżone chusteczki, kremy i maści.

Zbiórka odbywa się poprzez wpłaty na konto Hospicjum. Symboliczne paczki ustawione zostały w Galerii VIVO!. Kiedy na koncie Hospicjum uzbiera się pięć wpłat, z galerii znika jedna paczka. Oznacza to, że można kupić pięć kompletów kosmetyków.

– W ubiegłym roku w galerii ustawiliśmy czterdzieści symbolicznych paczek, ale okazało się, że było ich za mało, bo „kupionych” zostało aż sześćdziesiąt paczek – mówi prezydent Piły Piotr Głowski. – Wierzę, że i w tym roku wpłat będzie więcej niż paczek – dodaje.

Mimo że w hospicjum od października przebywają już pacjenci, a placówka ma podpisany kontrakt z NFZ, ciągle potrzebna jest pomoc, bo pieniędzy z kontraktu nie wystarcza na zaspokojenie wszystkich potrzeb. Dlatego nadal prowadzone są zbiórki, na przykład na cmentarzu podczas Wszystkich Świętych oraz ta, Bożonarodzeniowa.

– Otwórzmy serca – apeluje wiceprezydent Beata Dudzińska. – Wierzymy, że dzięki państwa hojności i wsparciu wyposażymy pilskie hospicjum w dodatkowe produkty pielęgnacyjne dla podopiecznych – dodaje.

Dla wszystkich osób, które dokonają wpłaty, zorganizowana zostanie spotkanie po zakończeniu akcji. Podsumowanie, połączone z możliwością zwiedzania hospicjum, odbędzie się 10 stycznia.

Wpłat można dokonywać na konto Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej w Pile

PKO BP 37 1020 3844 0000 1002 0050 1833

z dopiskiem: Paczka dla hospicjum.

Minimalna wpłata to 50 złotych.