„Życzę wszystkim pokoju”. Świąteczny kiermasz i życzenia w Wieleniu

Niech Święta Wielkanocne napełnią wszystkie serca niegasnącą nadzieją, siłą i wszelką dobrocią – życzyła mieszkańcom burmistrz Wielenia Elżbieta Rybarczyk podczas Kiermaszu Wielkanocnego.  

Jajo – symbol odradzającego się życia, gałązka wierzby na dobry rok, ale też zając, który oznacza dobrobyt, rękodzieło dekoracyjne i użytkowe oraz tradycyjne potrawy i ciasta wielkanocne, znalazły się na Kiermaszu Wielkanocnym, którego organizatorem było Nadnoteckie Centrum Kultury w Wieleniu.  

Wielkanoc to radosne święto, ale w tym roku musimy pamiętać, że cieniem kładzie się obraz wojny w Ukrainie. Pragnę z serca podziękować tym wszystkim, którzy od pierwszych dni wojny niosą pomoc obywatelom Ukrainy. Dziękuję za przekazywane dary i otwarte serca. Życzę wszystkim, aby w sercach zagościł pokój – powiedziała burmistrz Wielenia Elżbieta Rybarczyk 

Zagościł z pewnością na kiermaszu. Świąteczny klimat stworzyli nie tylko rękodzielnicy, ale również rady rodziców z Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Wieleniu oraz Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Rosku, które również przygotowały świąteczne stoisko. Z kolei ekspozycja wystawiennicza gminy Wieleń nawiązywała stylistyką do hasła promocyjnego „Z natury najlepsze,” które przyświeca wszystkim tegorocznym działaniom wieleńskiego samorządu.  

Kiermasz był dobrą okazją do dyskusji o sprawach samorządu, w tym o efektach i zaawansowaniu projektów rewitalizacyjnych współfinansowanych ze środków unijnych, a także znaczeniu społecznym takich projektów jak „Dziedzictwo i Rozwój”. Promowano również program “Czyste Powietrze”, a Magdalena Waśko, kierownik Referatu Ochrony Środowiska UM w Wieleniu odpowiadała na wszystkie pytania dotyczące programu. Zapraszała również do uruchomionego na parterze urzędu Punktu Konsultacyjno-Informacyjnego Programu Priorytetowego „Czyste Powietrze”, który czynny jest we wtorki i czwartki w godz. 9.00 – 14.00.  

A na samym kiermaszu nie zabrakło także regionalnej kuchni i nadnoteckich smaków. Specjały na degustację przygotowały mieszkanki Zielonowa – Barbara Jabłońska i Lilla Hain. Muffiny na kiermasz dostarczył Zakład Cukiernictwo Produkcja Sprzedaż Roman Grzegorzewski z Wielenia. 

Odbył się także finał gminnego konkursu plastycznego na Zajączka Wielkanocnego. Laureaci odebrali nagrody z rąk burmistrz Elżbiety Rybarczyk.  

UM Wieleń